Wapowce – pożar domu

Zgłoszenie o palącym się budynku w miejscowości Wapowce wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu w nocy 28 stycznia 2017 r. o godz. 0:55. Do akcji zostało zadysponowanych w sumie 6 zastępów i 24 strażaków.

Przybyli na miejsce ratownicy zastali budynek objęty pożarem, którego część zawaliła się. Otrzymali również informację, że w środku może znajdować się mieszkanka budynku. Po ugaszeniu pożaru niestety te informacje potwierdziły się i w zgliszczach znaleziono ciało. Przystąpiono do rozbiórki elementów zagrażających zawaleniem się oraz cały czas dogaszano tlące się resztki budynku.
Akcję zakończono o godz 7:02. W działaniach brali udział również funkcjonariusze Policji, zespół Pogotowia Ratunkowego oraz Pogotowia Energetycznego.

 

W związku z zagrożeniem epidemicznym SARS-CoV-2 oraz w trosce o dobro interesantów, jak również pracowników Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu, zwracamy się z apelem o ograniczenie wizyt w KM PSP w Przemyślu do niezbędnego minimum.
Prosimy o kontakt wykorzystując dostępne drogi elektroniczne tj.:
• drogą elektroniczną: kmprzemysl@podkarpacie.straz.pl
• telefonicznie w godzinach pracy komendy
tj. od 7:30 do 15:30 – tel. 166764622