Grodzisko Dolne – utonięcie

15 czerwca 2017 r. Stanowisko Kierowania Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego zadysponowało przemyska Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego do zdarzenia w miejscowości Grodzisko Dolne (pow. leżajski). Z informacji, które otrzymali nurkowie wynikało, że nad zalewem “Czyste” prawdopodobnie doszło do utonięcia mężczyzny. Za pomocą sonaru przemyscy strażacy zlokalizowali osobę na głębokości około 3 m. Niestety mężczyzny nie udało się uratować. 

Już niedługo rozpoczynają się wakacje. Apelujemy do wszystkich wypoczywających nad wodą, aby byli szczególnie ostrożni i stosowali się do zasad ogólnie znanych. Z doświadczenia strażaków wynika, że najwięcej tragedii wydarza się niestety po spożyciu alkoholu. Prosimy również aby rodzice i opiekunowie zwracali szczególną uwagę na najmłodsze osoby będące w wodzie a zwłaszcza na te, które korzystają z wszelkiego rodzaju nadmuchiwanych materacy, kółek czy rękawków.

W związku z zagrożeniem epidemicznym SARS-CoV-2 oraz w trosce o dobro interesantów, jak również pracowników Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu, zwracamy się z apelem o ograniczenie wizyt w KM PSP w Przemyślu do niezbędnego minimum.
Prosimy o kontakt wykorzystując dostępne drogi elektroniczne tj.:
• drogą elektroniczną: kmprzemysl@podkarpacie.straz.pl
• telefonicznie w godzinach pracy komendy
tj. od 7:30 do 15:30 – tel. 166764622