Łętownia – utonięcie

Zgłoszenie o topiących się w rzece osobach przemyscy strażacy otrzymali w trakcie jazdy na ćwiczenia dotyczące ratownictwa na wodzie. Dzięki temu pierwszy zastęp przybył na miejsce tragedii już po 5 minutach. Na miejscu stwierdzono, że jedna osoba leży w wodzie przy brzegu natomiast druga ciągle znajduje się pod wodą. Wraz z zastępem pogotowia ratunkowego przystąpiono do resuscytacji krążeniowo-oddechowej młodego mężczyzny, równolegle prowadząc poszukiwania drugiego z nich. Po kilku minutach płetwonurkowie natrafili na poszkodowanego na głębokości około 3 metrów. Po wyciągnięciu przystąpiono do RKO – jednak po kilkudziesięciu minutach obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon. Przyczyny tej tragedii bada Policja.
To kolejna ofiara wody podczas tych wakacji. KM PSP w Przemyślu apeluje o bezpieczne i rozsądne zachowania podczas wypoczynku nad wodą.

AKTUALIZACJA: 5.07.2017 r.
Niestety lekarzom nie udało się uratować 19-latka. Zmarł w szpitalu.

Fot. KM PSP Przemyśl

W związku z zagrożeniem epidemicznym SARS-CoV-2 oraz w trosce o dobro interesantów, jak również pracowników Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu, zwracamy się z apelem o ograniczenie wizyt w KM PSP w Przemyślu do niezbędnego minimum.
Prosimy o kontakt wykorzystując dostępne drogi elektroniczne tj.:
• drogą elektroniczną: kmprzemysl@podkarpacie.straz.pl
• telefonicznie w godzinach pracy komendy
tj. od 7:30 do 15:30 – tel. 166764622