Katastrofa kolejowa w Żurawicy – na szczęście to tylko ćwiczenia

11 maja 2018 r. na terenie miejscowości Żurawica odbyły się ćwiczenia zgrywające jednostek ochrony przeciwpożarowej krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego z terenu powiatu przemyskiego z podmiotami wspomagającymi działania ratownicze podczas wystąpienia zdarzeń o charakterze masowym.

Ćwiczenia zorganizowała Grupa Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża „PRZEMYŚL” działająca przy Oddziale Rejonowym PCK w Przemyślu, obchodząca 20-lecie swojej działalności w ramach III Ogólnopolskich Mistrzostw Grup Ratownictwa PCK.

Podczas ćwiczeń zasymulowano katastrofę w ruchu lądowym, polegającą na zderzeniu na niestrzeżonym przejeździe kolejowym autobusu, samochodu typu bus oraz pociągu osobowego. Łącznie poszkodowanych było ok. 60 osób, u których zasymulowano obrażenia typowe podczas wypadków komunikacyjnych.

W ćwiczeniach uczestniczyło 11 zastępów OSP włączonych do ksrg, zastęp PSP, zespoły ratownictwa PCK z terenu całej Polski, zespoły Państwowego Ratownictwa Medycznego, Policja, Straż Ochrony Kolei, śmigłowiec Straży Granicznej, formacje Obrony Cywilnej oraz powiatowe i gminne zespoły zarządzania kryzysowego.

Opracowanie: bryg. Wojciech Domagalski , zdjęcia: Zdzisław Wójcik

W związku z zagrożeniem epidemicznym SARS-CoV-2 oraz w trosce o dobro interesantów, jak również pracowników Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu, zwracamy się z apelem o ograniczenie wizyt w KM PSP w Przemyślu do niezbędnego minimum.
Prosimy o kontakt wykorzystując dostępne drogi elektroniczne tj.:
• drogą elektroniczną: kmprzemysl@podkarpacie.straz.pl
• telefonicznie w godzinach pracy komendy
tj. od 7:30 do 15:30 – tel. 166764622