Uroczystość wręczenia sztandaru Ochotniczej Straży Pożarnej w Medyce

 

16 września 2018r. odbyła się uroczystość  nadania sztandaru połączona z  jubileuszem 110-lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Medyce.

Sztandar został ufundowany przez społeczeństwo Medyki oraz mieszkańców Gminy w podziękowaniu za długoletnią służbę, poświęcenie i ofiarność w ratowaniu życia, zdrowia i mienia mieszkańców.

Uroczystości rozpoczęły się  Mszą Świętą w Kościele Parafialnym pw. św. Piotra i Pawła w Medyce w intencji strażaków. Po mszy nastąpił przemarsz druhów OSP , Pocztów Sztandarowych, Orkiestry Dętej i zaproszonych gości przed Pałacyk w Medyce. Podczas apelu zgodnie z ceremoniałem przekazano sztandar Ochotniczej Straży Pożarnej. Niedzielne uroczystości były też okazją do wręczenia wielu odznaczeń i medali zasłużonym druhom OSP.

Wśród wielu znamienitych zaproszonych gości w uroczystościach udział wzięli Pani Lucyna Podhalicz Wicewojewoda Podkarpacki , bryg.  Daniel Dryniak Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, Komendant Miejski PSP w Przemyślu wraz z Zastępcą oraz przedstawiciele innych służb i władz samorządowych.

 

Opracowanie : mł. bryg. Grzegorz Latusek

Zdjęcia: Bernadeta Golik

W związku z zagrożeniem epidemicznym SARS-CoV-2 oraz w trosce o dobro interesantów, jak również pracowników Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu, zwracamy się z apelem o ograniczenie wizyt w KM PSP w Przemyślu do niezbędnego minimum.
Prosimy o kontakt wykorzystując dostępne drogi elektroniczne tj.:
• drogą elektroniczną: kmprzemysl@podkarpacie.straz.pl
• telefonicznie w godzinach pracy komendy
tj. od 7:30 do 15:30 – tel. 166764622