Ćwiczenia Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Technicznego „Rzeszów 3”

W dniach 22–24 lipca 2020 r. na terenie Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Przemyślu odbyły się ćwiczenia praktyczne Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Technicznego „Rzeszów 3”.

W skład SGRT „Rzeszów 3” wchodzą strażacy i sprzęt z Komendy Miejskiej PSP w Przemyślu, Komendy Miejskiej PSP w Rzeszowie oraz Komendy Powiatowej PSP w Mielcu.

Ćwiczenia przygotował i prowadził mł. bryg. Grzegorz Latusek dowódca Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Technicznego „Rzeszów 3”. W ćwiczeniach udział wzięły zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Przemyślu i Jednostki Ratowniczo–Gaśniczej Nr 1 w Rzeszowie. Podczas ćwiczeń strażacy doskonalili techniki ratownicze oraz współdziałanie podczas prowadzenia działań ratownictwa technicznego. Do ćwiczeń wykorzystane zostały wraki samochodowe oraz autobus pasażerski. Ćwiczenia inspekcjonowali bryg. Andrzej Marczenia zastępca podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP oraz st. bryg. Ireneusz Szpyrka naczelnik wydziału operacyjnego KW PSP w Rzeszowie.

Opracowanie i zdjęcia: mł. bryg. Grzegorz Latusek

W związku z zagrożeniem epidemicznym SARS-CoV-2 oraz w trosce o dobro interesantów, jak również pracowników Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu, zwracamy się z apelem o ograniczenie wizyt w KM PSP w Przemyślu do niezbędnego minimum.
Prosimy o kontakt wykorzystując dostępne drogi elektroniczne tj.:
• drogą elektroniczną: kmprzemysl@podkarpacie.straz.pl
• telefonicznie w godzinach pracy komendy
tj. od 7:30 do 15:30 – tel. 166764622