Przemyśl ul. S. Batorego – pożar wiaty magazynowej

W nocy 24 lipca 2017 r. doszło do groźnego pożaru wiaty magazynowej przy ul. Stefana Batorego w Przemyślu. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pożarem objęty jest cały budynek o powierzchni ponad 800 mkw. W magazynie znajdowały się różnego rodzaju materiały – od artykułów spożywczych po beczki z substancjami ropopochodnymi oraz innymi, których nie udało się zidentyfikować. Ponadto zapaleniu uległy samochody ciężarowe zaparkowane bezpośrednio przy palącym się obiekcie budowlanym. Działania strażaków polegały na ewakuacji mienia, wykonaniu dostępu do palącego się magazynu, oraz podaniu prądów gaśniczych wody. W trakcie działań jeden ze strażaków poczuł się źle i został zabrany do szpitala. Jego zdrowiu nic nie zagraża a przyczyną złego samopoczucia było przegrzanie organizmu. Do godz 9:00 w działaniach brało udział  66 strażaków z jednostek PSP i OSP. Na czas trwania akcji w okolicach przejazdu kolejowego można się spodziewać chwilowych utrudnień w ruchu drogowym, związanych z przejazdami samochodów pożarniczych. Prosimy o ostrożna jazdę.

AKTUALIZACJA 24.07.2017 r. godz. 21:57

Zakończyły się działania związane z dogaszaniem spalonych obiektów. Łącznie akcja trwała ponad 21 godzin i w jej trakcie zużyto prawie 200 tys litrów wody i 1700 litrów środka pianotwórczego. 

W związku z zagrożeniem epidemicznym SARS-CoV-2 oraz w trosce o dobro interesantów, jak również pracowników Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu, zwracamy się z apelem o ograniczenie wizyt w KM PSP w Przemyślu do niezbędnego minimum.
Prosimy o kontakt wykorzystując dostępne drogi elektroniczne tj.:
• drogą elektroniczną: kmprzemysl@podkarpacie.straz.pl
• telefonicznie w godzinach pracy komendy
tj. od 7:30 do 15:30 – tel. 166764622