Pożar budynku mieszkalnego od uderzenia pioruna

30 lipca 2018r. o godz. 23:05 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Przemyślu przyjęło zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego w miejscowości Zadąbrowie.

Przypuszczalną przyczyną pożaru było uderzenie pioruna w budynek mieszkalny. Na szczęście w wyniku wyładowania atmosferycznego nic się nie stało przebywającym w tym czasie w budynku dwojgu mieszkańcom.

Uderzenie pioruna i powstały pożar zniszczyły część pokrycia dachowego, więźby dachowej oraz ocieplenia zamkniętego strychu i zabudowy regipsowej poddasza.

W akcji ratowniczo – gaśniczej uczestniczył jeden zastęp gaśniczy z JRG Przemyśl, samochód operacyjny z KM PSP w Przemyślu oraz dwa zastępy OSP KSRG Niziny i jeden zastęp OSP Orły. Razem w działaniach udział brało 20 strażaków.

 

Opracowanie i zdjęcia: mł. bryg. Grzegorz Latusek

W związku z zagrożeniem epidemicznym SARS-CoV-2 oraz w trosce o dobro interesantów, jak również pracowników Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu, zwracamy się z apelem o ograniczenie wizyt w KM PSP w Przemyślu do niezbędnego minimum.
Prosimy o kontakt wykorzystując dostępne drogi elektroniczne tj.:
• drogą elektroniczną: kmprzemysl@podkarpacie.straz.pl
• telefonicznie w godzinach pracy komendy
tj. od 7:30 do 15:30 – tel. 166764622