Złamany krzyż na wieży kościelnej

24 lutego 2020 r. w godzinach porannych do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu wpłynęło zgłoszenie o złamanym krzyżu zwisającym z wieży kościelnej budynku kościoła Salezjanów w Przemyślu.

Do działań oprócz zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Przemyślu została zadysponowana Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego Rzeszów 1 z Komendy Miejskiej PSP w Rzeszowie.

Ratownicy grupy specjalistycznej pracowali na wysokości około 50 metrów nad ziemią przy kopule wieży z wykorzystaniem technik wysokościowych. Złamany krzyż został zawieszony na dźwigu i opuszczony z wieży kościelnej na ziemię. Działania prowadzone były przy użyciu dźwigu o wysokości podnoszenia 72 m. Obecna na miejscu zdarzenia Policja przez czas trwania akcji zabezpieczyła miejsce akcji.

Opracowanie i zdjęcia: mł. bryg. Grzegorz Latusek, KM PSP w Przemyślu

W związku z zagrożeniem epidemicznym SARS-CoV-2 oraz w trosce o dobro interesantów, jak również pracowników Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu, zwracamy się z apelem o ograniczenie wizyt w KM PSP w Przemyślu do niezbędnego minimum.
Prosimy o kontakt wykorzystując dostępne drogi elektroniczne tj.:
• drogą elektroniczną: kmprzemysl@podkarpacie.straz.pl
• telefonicznie w godzinach pracy komendy
tj. od 7:30 do 15:30 – tel. 166764622